گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > عراقچی: آینده برجام منوط به تحقق تعهدات اروپا است


  چاپ        ارسال به دوست

عراقچی: آینده برجام منوط به تحقق تعهدات اروپا است

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در بروکسل با برونو واندر پلویم قاﺋم مقام وزارت امور خارجه بلژیک دیدار و در خصوص مساﺋل مربوط به روابط دوجانبه و همکاری های بین المللی دو کشور گفت وگو کرد.
معاون سیاسی وزارت امورخارجه کشورمان تاکیدکرد: پیرو افزایش فشارهای غیر قانونی آمریکا و از بین رفتن توازن میان تعهدات و منافع جمهوری اسلامی ایران، عدم تحقق تعهدات اروپا و سایر طرفها برای مقابله با فشارها، نگرانی ها را نسبت به آینده برجام افزایش داده است. 
وی ادامه داد: اروپا و سایر کشورهای متعهد به برجام، باید بتوانند هر چه زودتر ساز و کارهای لازم برای تامین منافع اقتصادی ایران از این توافق را تضمین کنند.

**برجام برای صلح مهم است 
در این دیدار، قاﺋم مقام وزارت خارجه بلژیک نیز بر تعهد مداوم این کشور و سایر کشورهای اروپایی بر دفاع از برجام و اعتبار آن تاکید کرد و این توافق را برای صلح و امنیت بین المللی بسیار مهم دانست. 
وی گفت: ما در حال تلاش برای حفظ برجام هستیم و معتقدیم به رغم خروج آمریکا، این توافق بایستی با صبر و درایت لازم حفظ شود‌ چون هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد و بر همین اساس امیدوارم بزودی ساز و کار ویژه را ایجاد کنیم.


١٢:٢٧ - پنج شنبه ٨ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٧٢١٢    /    تعداد نمایش : ١٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران