گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > در دیدار وزیر امور خارجه سنگال؛ ظریف: حل مشکلات جهان اسلام در گرو وحدت است


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار وزیر امور خارجه سنگال؛ ظریف: حل مشکلات جهان اسلام در گرو وحدت است

به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سنگال روز دوشنبه دیدار و گفت وگو کردند.
محمد جواد ظریف با اشاره به برگزاری همایش اقتصادی بین دو کشور، این همایش را چارچوبی مناسب برای تداوم همکاری ها بین دو کشور خواند. 
ظریف با اشاره به اهمیت سنگال در غرب آفریقا و جایگاه این کشور در جهان اسلام و جنبش عدم تعهد، خواستار تحکیم هر چه بیشتر روابط با آن کشور شد.
وی با اشاره به حضور هیات بلند پایه سیاسی، اقتصادی و تکنولوژیک ایران در سنگال، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجارب خود به سنگال به ویژه در حوزه فناوری های نوین را اعلام کرد.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به عملیاتی شدن همکاری های دو کشور در حوزه تولید خودرو اظهار داشت: همکاری های دو کشور در دیگر حوزه ها همچون نفت، گاز، دارو، بهداشت و آموزش می تواند گسترش یابد.
وزیر امور خارجه سنگال نیز با اشاره به سابقه چند دهه روابط بین دو کشور، سفر ظریف را موجب تحکیم روابط دوجانبه بین تهران و داکار دانست. 
وزیر امور خارجه سنگال در این دیدار برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در چند ماه آینده را فرصتی برای طرح و پیگیری حوزه های مختلف همکاری مشترک بین دو کشور از جمله نفت و گاز دانست و از اعطای چند بورس آموزشی از سوی کشورمان به سنگال در زمینه نفت و گاز قدردانی کرد.


٠٣:٥٧ - سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥٠٨٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٧٦٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران