گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار قائم‌مقام وزیر خارجه لتونی با دکتر محمد جواد ظریف


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار قائم‌مقام وزیر خارجه لتونی با دکتر محمد جواد ظریف

آندری پیلدگوویچ، قائم‌مقام وزیر امور خارجه لتونی بعد از ظهر امروز چهارده فروردین با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص مسائل مختلف مربوط به روابط دوجانبه گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن اشاره به وجود ظرفیت‌های مختلف بین دو کشور برای توسعه همکاری‌های دوجانبه به‌ویژه در بخشهایی همچون کشاورزی، آمایش فراسرزمینی و حمل و نقل را از جمله فرصت‌های مناسب جهت توسعه همکاریها بین دو کشور برشمرد.

وی همچنین افزود: سطح همکاریها بین دو کشور نشان می‌دهد امکان توسعه روابط بین طرفین وجود دارد.

ظریف با یادآوری سفر برخی از مقامات کشورمان به لتونی در سالهای اخیر افزود: روابط با لتونی در تمامی زمینه‌ها رو به جلو و پیشرفت است و فرصت‌های خوبی هم برای دو کشور وجود دارد و لذا می‌بایست زمینه همکاریها در بخشهای دیگر چه دولتی و چه در حوزه خصوصی را نیز تقویت کرد.

پیلدگوویچ نیز در این دیدار خواستار توسعه همکاریها در بخش‌هایی همچون حمل و نقل جاده‌ای، کشتیرانی و نیز حمل و نقل هوایی بین لتونی و کشورمان شد و افزود: شرکت‌های لتونیایی مشتاقانه در انتظار توسعه روابط به‌ویژه در بخش حمل و نقل زمینی در مسیر کریدور شمال به جنوب که جمهوری اسلامی ایران نیز از قضا در این مسیر قرار دارد، هستند. توسعه همکاریها در بخشهایی همچون گردشگری و آموزش زبان فارسی از جمله دیگر زمینه‌های مورد علاقه همکاری با کشورمان بود که از سوی قائم‌مقام وزیر امور خارجه لتونی مورد اشاره قرار گرفت. قائم‌مقام وزیر امور خارجه لتونی با اشاره به سفر تعداد قابل توجهی از مقامات و کمیسیونرهای اروپایی به کشورمان اظهار داشت: سفر مقامات اتحادیه اروپایی به ایران نشانگر آن است که جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری با اروپا دارد.


١٨:٤١ - يکشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٨٧٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٦٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران