گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مدیر کل صندوق ضمانت صادرات سوئد در مصاحبه اختصاصی با ایرنا


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل صندوق ضمانت صادرات سوئد در مصاحبه اختصاصی با ایرنا

بنا به گزارش خبرگزاری ج.ا. ایران، ایرنا خانم آنا کارین یاتکومدیر کل صندوق ضمانت صادرات سوئد (( EKN با ا اشاره به اشتیاق فراوان شرکت های سوئدی برای از سرگیری همکاری های تجاری با ایران، تصریح کرد که هیچ محدودیتی برای صدور ضمانت نامه صادرات به ایران وجود ندارد.

وی در این مصاحبه اختصاصی درتاریخ در تاریخ 19 آذر 1395 (9 دسامبر 2016) بیان داشت: ما سابقه خوبی را در زمینه ضمانت صادرات به ایران داشتیم. اولین ضمانت نامه صادرات به ایران در سال 1951 صادر شده است. ما امیدوار هستیم که شرکت های سوئدی قادر باشند تا دوباره صادراتشان به ایران را به دوران پیش از تحریم ها افزایش دهند. همکاری های تجاری ما تا پیش از سال 2012 میلادی بسیار قابل توجه بوده و ما مشتاق هستیم تا شرکت های سوئدی بتوانند افزایش صادرات به ایران را دوباره تجربه کنند. خانم کارین یاتکو تصریح کرد: ایران یکی از مهم ترین بازارهای تجاری ما تا پیش از سال 2012 میلادی بوده است. 

وی در پاسخ به این سئوال که تاثیر اجرای برجام را بر تعاملات اقتصادی شرکت های سوئدی با ایران چگونه ارزیابی می کند، گفت: ما بلافاصله و دو روز پس از آنکه تحریم ها علیه ایران برداشته شد، صدور ضمانت نامه صادراتی به ایران از سرگرفته شد و ما شاهد افزایش قابل توجه علاقه مندی از سوی شرکت های سوئدی که پیشتر با ایران همکاری داشته و همچنین شرکت های جدیدی که برای اولین بار به گسترش روابط تجاری با ایران ابراز علاقه کرده اند، بودیم.وی بیان داشت: به دنبال اجرایی شدن برجام تاکنون بالغ بر نیم میلیارد یورو ضمانت نامه در حوزه صادرات به ایران صادر شده است.این مقام سوئدی افزود: برخلاف سایر صندوق های ضمانت صادرات در دیگر کشورها، ما محدودیتی در صدور ضمانت نامه نداریم بلکه هر معامله را بر اساس اعتبارش ضمانت می کنیم. بنابراین ما هیچ محدودیتی در زمینه صدور ضمانت نامه صادراتی به ایران نداریم. خانم کارین یاتکو تصریح کرد: ما امیدوار هستیم که همکاری های طولانی مدت و مثبت ما با ایران دوباره شکوفا شود...

 

برای اطلاع بیشتر به این لینک مراجعه فرمایید.


١٧:٤٨ - پنج شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٤٢٩٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٤٦٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران