گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > در بیانیه هجدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد؛ 120کشور اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند


  چاپ        ارسال به دوست

در بیانیه هجدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد؛ 120کشور اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

به گزارش ایرنا ، در بیانیه پایانی این اجلاس که با شرکت 800 نماینده از 120 کشور عضو جنبش عدم تعهد ، 17 کشور و 10 نهاد بین المللی در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد، آمده است : ما سیاست های غیرقانونی و اقدامات اسرائیل اشغالگر را علیه مردم فلسطین در رابطه با ساخت و گسترش شهرک سازی غیرقانونی، تخریب خانه ها و اموال فلسطینی، اعمال مجازات جمعی علیه غیرنظامیان مانند حبس و بازداشت هزاران غیرنظامی محکوم می کنیم.
همچنین اقدامات این قدرت اشغالگر در زمینه ایجاد اختلال در جریان عادی زندگی مردم از طریق مراکز مختلف بازرسی امنیتی و همچنین محاصره غیرقانونی نوار غزه را محکوم می کنیم . 
در این بیانیه آمده است: ما غم و اندوه عمیق خود را از کشتار و زخمی شدن صدها شهروند فلسطینی که در روزهای اخیر به دست نیروهای اشغالگر اسرائیلی ابراز و آن را محکوم می کنیم. 
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما خواهان پایان فوری تمام موارد نقض حقوق بشر و اجرای تعهدات قانونی از سوی اسرائیل - رژیم صهیونیستی - هستیم .
در بخشی از این بیانیه 46 ماده ای آمده است : ما وزیران خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد ، مصمم به تدا,م تلاش های خود برای برچیدن سلاح های کشتار جمعی، به ویژه سلاح های هسته ای هستیم وبه تلاش خود برای دستیابی به یک جهان عاری از سلاح هسته ای ادامه خواهیم داد.
ما همچنین خواهان آغاز فوری مذاکرات درچارچوب کنفرانس خلع سلاح برای حذف کامل سلاح های هسته ای در قالب کنوانسیون جامع سلاح های هسته ای هستیم.
ما همچنان از حق حاکمیت کشورها برای توسعه انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز ومعطوف به توسعه اقتصادی حمایت می کنیم 
.در این بیانیه ضمن قدردانی از جمهوری آذربایجان برای میزبانی این اجلاس آمده است : مناقشه میان دو کشور آذربایجان و ارمنستان با وجود تصویب چهار قطعنامه از سوی سازمان ملل همچنان ادامه داردکه تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی و منطقه ای است .
محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه که برای شرکت در اجلاس وزیران امورخارجه جنبش عدم تعهد به باکو سفر کرده بودند.


٠٥:١٠ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥٠٨٠١٩    /    تعداد نمایش : ٥٤٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران