گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > در رابطه با آتش سوزی بزرگترین مرکز اسلامی شیعیان در سوئد


  چاپ        ارسال به دوست

بیانبه سفارت جمهوری اسلامی ایران

در رابطه با آتش سوزی بزرگترین مرکز اسلامی شیعیان در سوئد

با نهایت تاسف و تاثر فراوان، مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم در آخرین ساعات روز 30 آوریل 2017 برابر با 10 اردیبهشت 1396 دچار آتش سوزی گسترده ای گردید. اگرچه از لحظات اولیه حادثه، آتش نشانان و نیروهای امداد با حضور سریع و پر تعداد به مهار این آتش سوزی پرداختند ولی طبق آخرین گزارشات واصله بخشهای عمده ای از مرکز آسیب دیده و بر اثر آتش سوزی از بین رفته است. این میزان از تخریب، در نوع خود بزرگترین حمله به یک مرکز فرهنگی اسلامی در سوئد و بلکه اروپا محسوب می شود. خوشبختانه در این حادثه به هیچ فردی آسیب جسمانی وارد نشده است. ارزیابی های اولیه پلیس نشان از عمدی بودن این حادثه دارد و فرد مظنون نیز در این رابطه دستگیر شده است. این حادثه منزجر کننده در زمانی واقع شد که قبل از آن، مرکز اسلامی امام علی (ع) مکررا مورد تهدید واقع شده بود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه شنیع، ارتکاب هرگونه اقدام خشونت آمیز که با هدف تحریک احساسات دینی و تخریب روح بردباری و همزیستی مسالمت آمیز میان ادیان مختلف صورت گیرد را به شدت محکوم نموده و آن را مخالف آموزه های مذهبی و ارزش های اسلامی و انسانی می داند.

این سفارت همچنین ضمن قدردانی از تلاش های بعمل آمده جهت مهار این حادثه، از مقامات ذیربط انتظار دارد ضمن شناسایی و مجازات مرتکب یا مرتکبین، تدابیر و تمهیدات لازم را جهت تامین امنیت مرکز فرهنگی امام علی (ع) و سایر مراکز مشابه و دیگر ادیان الهی اتخاذ نمایند.


١٦:٢٤ - پنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٣١٦٧    /    تعداد نمایش : ١٣٠٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران