گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > هموطنان خوبم در سراسر سوئد٬ مایلم در استانه شروع سال 1396 تبریکات صمیمی خودم را به تک تک شما هموطنان گرامی ایرانی ام ابراز نمایم


  چاپ        ارسال به دوست

هموطنان خوبم در سراسر سوئد٬ مایلم در استانه شروع سال 1396 تبریکات صمیمی خودم را به تک تک شما هموطنان گرامی ایرانی ام ابراز نمایم

 

 

 

سلام. سلامی گرم و صمیمی به همه شما عزیزان.

 

مایلم در استانه حلول بهارطبیعت و شروع سال جدید 1396 تبریکات صمیمی خودم را به تک تک شما هموطنان گرامی ایرانی ام در سراسر سوئد ابراز نمایم.

قریب یک سال از اقامت اینجانب در سوئد گذشت و در این یک سال، کمک های خداوند کریم یار بود و  توانستیم اقدامات مثبتی را در روابط دوجانبه و خدمت به شما هموطنان عزیز ثبت کنیم.

با تکیه بر تجارب سالهایی که مدیرکل کنسولی وزارت خارجه بوده ام و با عنایت به اهمیت فراوانی که به تسهیل امور کنسولی برای ایرانیان میداده ام، طی سال گذشته در بخش کنسولی سفارت تغییرات فراوانی دادم و به مدد تلاشهای همکاران سفارت در این بخش توانستیم خدمات رضایت بخشی را به شما عزیزان ارائه دهیم. آمار صدور گذرنامه و شناسنامه، وکالت و کارت ملی و خلاصه همه بخش های کنسولی نشانگر رشد و جهش بسیار خوبی در خدمت رسانی بخش کنسولی سفارت است که امیدوارم علاوه بر سرعت یافتن و ازدیاد آمار خدمات کنسولی ما، لبخند رضایت را بر لبان شما نشانده باشد. اعتقادم این است که رضایت خدای رحیم در پرتو خدمت به مردم و لبخندی است که، در خدمت رسانی به هموطنان عزیزم می باشد. بیشترین دلخوشی من به ایمیل های متعددی است که برایم میفرستید و رضایت و خشنودی خود را از خدمات کنسولی سفارت ابراز میکنید.

در بخش غیر کنسولی سفارت نیز شاهد جهش جدی روابط دوجانبه با سوئد بودیم که بیشترین نماد آن علاوه بر سفر وزرای متعدد از دو کشور در طول سال 1395، در سفر آقای اشتفان لوون نخست وزیر محترم سوئد به تهران در ماه های پایانی سال نمود یافت. میدانید که هیچوقت در هیچ مقطعی از تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی روابط، هیچیک از نخست وزیران سوئد به تهران سفر نکرده اند و برای اولین بار بود که ایشان به تهران سفر نمود. نخست وزیر سوئد هیئتی کاملا بلند پایه و پرجمعیت را به همراه خود به تهران برد. این سفر نه تنها از این منظر که نخست وزیر سوئد سفرهای معدودی به خارج کشور میکند، بلکه با توجه به اینکه همراهان ایشان در سفر به تهران از نظر کمی و کیفی کم نظیر بود، اهمیت قابل توجه روابط را در شرایط کنونی ثبت نمود. امید فراوان دارم که حضور اقای لوون در تهران نقطه عطفی را در جهش بخشیدن به روابط دو جانبه سوئد-تهران ثبت کرده و ان شاءالله همکاریهای دو کشور را در تمام زمینه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ارتقاء خواهد داد.

 

هموطنان عزیز و گرامی ام

طی یک سالی که از حضورم در سوئد می گذرد، بدون استثنا در همه جا و در همه ملاقاتهای رسمی وغیر رسمی، سخن از نقش آفرین بودن، مثبت و همراه بودن، ادب و تربیت ایرانی، درک و فهم بالای ساکنین ایرانی الاصل سوئد بوده و بدین خاطر همه جا به شما افتخار کرده و بالیده ام.

همه آن مردمی که در مهمترین چهارراه استراتژیک دنیا در خاورمیانه، در سرزمینی بنام ایران زندگی میکنند، به دلیل آنکه ملتی بافرهنگ، با تاریخ و ریشه دار هستند و میراث داران تمدن چند هزار ساله اند، همچنین بدلیل آنکه همه شان اعم از شیعه و سنی، کرد، بلوچ، عرب، فارس، ترکمن، ترک و لر، اعتقاد و دینشان مبتنی بر حب و عشق بر اهلبیت پیامبر اسلام است، نمیتوانند به افراطی گری تمایلی داشته باشند و خشونت را بر نمی تابند. بنابراین به عنوان سفیر ایران در سوئد، پیشانی سجده بر درگاه خداوند ساییده، در سالهایی که افراطی گری و خشونت بلیه ناپاکی شده که خون بیگناهان را بر زمین می ریزد و با بی مسئولیتی و دنائت، هر خشونت و سفاکی پلیدی را به نام اسلام معرفی می کند، درود و سلام خودم را به همه پدران و مادران و نیاکان ایرانی ام می فرستم که ما را بر سر سفره هایی نشاندند که ایرانیان را مصون از این افراطی گری ها کرد. بنوعی که نام هیچ ایرانی در هیچیک از عملیات تروریستی و آدمکشی این روزها و سالها ثبت نشده است.

 

هموطنان عزیزم

سفارت ایران در سوئد خانه تک تک شماست. علت اصلی عزیمت و حضور همکاران من در سفارت ایران در سوئد نیز خدمت به شما و روابط دوجانبه است و بس. اینجانب به همراه دیگر هموطنانم در خدمت شما هستیم و تلاشمان خدمت رسانی هرچه سهل تر و سریعتر به شماست. در طول سال 1395 همکاران من رنج سفر به شهرهای مختلف همچون گوتنبرگ و مالمو را به جان خریده و روزهای تعطیل شنبه یکشنبه شان را وقف خدمت رسانی به شما کردند تا رنج سفر و صرف وقت و پول را از شما بردارند و مآلاً رضایت شما را در پی داشته باشیم. امیدوارم همه خدمت رسانی کنسولی ما هرچه بهتر و راحت تر شود.

سالی بسیار خوب و خوش، همراه با عافیت، سلامتی، رفاه و موفقیت را برای همه شما و خانواده های عزیزتان آرزو میکنم.

 

تن تان بی بلا. شاد باشید.

سید رسول مهاجر

سفیر جمهوری اسلامی ایران در استکهلم


١٨:٣٨ - پنج شنبه ٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٦١٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٠١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران