گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار رسمی آقای گابریل ویکستروم وزیر بهداشت سوئد از ایران در 14 و15 آذر 1395


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رسمی آقای گابریل ویکستروم وزیر بهداشت سوئد از ایران در 14 و15 آذر 1395

آقای گابریل ویکستروم وزیر بهداشت سوئد بنا به دعوت همتای خود، آقای دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راس یک هیات 40 نفره متشکل از مدیران شرکتهای سوئدی فعال در زمینه تجهیزات پزشکی  ودارویی در یک دیدار رسمی  در 14 و 15 آذر 1395 ( 4 و 5 دسامبر 2016)  از ایران بازدید نمود.  وی در این دیدار علاوه بر همتای خود، با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و در خصوص راههای توسعه همکاری در بخشهای بهداشت و سلامت گفتگو نمود.

آقای ویکستروم در همایشی که برای بررسی زمینه های همکاری در سالن نمایشگاهی هتل اسپیناس برگزار شده بود به همراه آقای دیناروند معاون وزیر بهداشت در امور غذایی و دارویی و آقای دانش جعفری مشاور عالی وزیر بهداشت حضور یافتند و سخنرانی نمودند. ایشان همچنین از بیمارستان شریعتی، دانشکده  پزشکی دانشگاه تهران، موسسه رویان و بیمارستان میلاد بازدید کردند.

در پایان این دیدار رسمی، تفاهم نامه جامع نظام سلامت ایران و سوئد به امضاء دو وزیر بهداشت رسید . تفاهم نامه مذکور در زمینه همکاری‌های جامع نظام‌های سلامت دو کشور شامل سیاست‌گذاری در حوزه بهداشت عمومی، تحقیقات پزشکی، بیماری‌های غیرواگیر به ویژه در زمینه سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، تجهیزات پزشکی و سلامتی سالمندان و... می باشد. همچنین یادداشت تفاهمی درخصوص ساختت یک بیمارستان در تهران در این سفر به امضاء رسید.  

  به گزارش ایسنا، در این ملاقات دو تفاهم‌نامه میان وزرای بهداشت ایران و سوئد امضا شد که در زمینه همکاری‌های جامع نظام‌های سلامت دو کشور بود. این تفاهم‌نامه‌ها در زمینه سیاست‌گذاری در حوزه بهداشت عمومی، تحقیقات پزشکی، بیماری‌های غیرواگیر به ویژه در زمینه سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی، سلامتی سالمندان و... بوده است.


٢٣:٥٨ - چهارشنبه ١٥ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٢٧٦١    /    تعداد نمایش : ٢٨٠٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران