گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات احمد ابوالغیط : دبیرکل اتحادیه عرب هستید نه مبلغ سیاست‌های کشورهایی خاص


  چاپ        ارسال به دوست

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات احمد ابوالغیط : دبیرکل اتحادیه عرب هستید نه مبلغ سیاست‌های کشورهایی خاص

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی شامگاه یکشنبه در واکنش به اظهارات اخیر دبیرکل اتحادیه عرب گفت: جمهوری اسلامی ایران با اکثریت کشورهای منطقه و همسایگان خود از روابط متعادل و معقولی مبتنی بر همکاری، گفتگو، منافع مشترک و احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر با نگاهی به حق همسایگی، مصالح، ثبات و امنیت منطقه برخوردار بوده و این یک سیاست دراز مدت و اصولی بوده و خواهد بود.
قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران در مواقع نیاز، ضرورت و درخواست، بیش از همیشه در کنار کشورهای منطقه و در تعاملی سازنده با دولت‌ها و ملت‌های آنها بوده است. 
وی خطاب به احمد ابوالغیط اظهار داشت: بهتر است که شما تحت تاثیر معدود کشورهای منطقه، از هر گونه اظهارنظر تفرقه‌افکنانه پرهیز کنید و به خاطر آورید شما دبیر کل اتحادیه عرب و نه مبلّغ سیاست‌های کشورهایی خاص با رفتار و منش‌های ناسازگار با سرنوشت و مصالح کشورهای عربی و مسلمان این منطقه حساس از جهان هستید.
سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد: البته از نظر ما، مخاطب اصلی و واقعی اظهارات آقای ابوالغیط کشورهایی باید باشند که سالانه میلیاردها دلار از ثروت ملت‌هایشان را برای خرید امنیت از کشورهای فرامنطقه‌ای صرف می‌کنند.
وی اضافه کرد: البته تنها چیزی که به دست می‌آورند توهین و نگرانی فزاینده از آینده خود است؛ که ما به عنوان یک کشور همسایه و مسلمان از چنین شرایطی عمیقا متاسفیم.


٠٠:٤٧ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٦٩٢٦    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران