گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ظریف: غرب کجاست که حمله شیمیایی تروریستها در حلب را محکوم کند؟


  چاپ        ارسال به دوست

ظریف: غرب کجاست که حمله شیمیایی تروریستها در حلب را محکوم کند؟

به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا از اداره کل دیپلماسی دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، محمد جواد ظریف در واکنش به حملات شیمیایی شب گذشته تروریستها به حلب در حساب توییتری خود نوشت: غرب کجاست که حمله شیمایی تروریست ها در حلب را محکوم کند؟
وی در ادامه یاداشت خود یادآور شد که الگوی غربی این گونه است که حمله شیمیایی زمانی باید محکوم شود که ادعا شود توسط دشمن انجام شده و نه یک متحد. 
ظریف در این یادداشت خود اضافه کرد: وقتی صدام علیه ایران از سلاح شیمیایی استفاده کرد چشم ها بسته شد ولی وقتی او دشمن شد جنگ به راه انداختند تا سلاح شیمایی او را نابود کنند!
به گزارش منابع میدانی، گروه های تروریستی شامگاه گذشته با پرتاب دهها خمپاره و راکت، مناطق مسکونی شهر حلب از جمله «الخالدیه» و «جمعیت الزهرا» واقع در شمال سوریه را هدف حمله شیمیایی قرار دادند که در جریان آن 100 تن زخمی شدند.
شهر حلب مرکز استانی به همین نام که پیش از بحران 2011 به عنوان 'پایتخت تجاری سوریه شناخته می شد، از نیمه سال 2012 میلادی به جبهه اصلی جنگ داخلی در این کشور تبدیل و به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی و تحت اشغال تروریست ها تقسیم شد.
منابع میدانی اعلام کردند که مصدومان حملات راکتی تروریست ها به خاطر احساس خفگی ناشی از گاز کلور برای مداوا به مراکز بیمارستانی شهر منتقل شده اند.
اوضاع استان حلب در شمال سوریه و نزدیک مرزهای این کشور با ترکیه و به ویژه مرکز این استان به خاطر حملات موشکی و خمپاره ای تروریست ها همچنان ملتهب است.
سوریه از اسفندماه 1389 درگیر بحران ناشی از حمایت برخی کشورهای خارجی از 100 گروه های تروریستی است.


٠٠:٣٢ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٤٦٩٢٢    /    تعداد نمایش : ٢٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران