گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > والستروم و ظریف درباره همکاری های اقتصادی گفت و گو کردند


  چاپ        ارسال به دوست

والستروم و ظریف درباره همکاری های اقتصادی گفت و گو کردند

به گزارش خبرنگار ایرنا، مارگوت والستروم عصر پنج شنبه با محمد جواد ظریف در مقر نیویورک سازمان ملل متحد درباره برجام و همکاری اقتصادی صحبت کردند.
وزیر امور خارجه در گفت وگو با همتای سوئدی خود مواضع منطقه ای ایران را تشریح کرد. آخرین تحولات سوریه و شهر ادلب این کشور و همچنین وضعیت عراق، افغانستان و یمن از دیگر محورهای این گفت وگو بود.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه به همراه حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برای شرکت در هفتاد و سومین نشست عالی رتبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شد.
وی علاوه بر همراهی رئیس جمهوری در دو سخنرانی گرامیداشت نلسون ماندلا و مجمع عمومی، دیدارهایی با وزیران خارجه گروه 1+4 داشت.
ظریف همچنین در نشست ایران و گروه 1+4 حضور یافت و پس از آن به اتفاق فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه حمایت از برجام و ایجاد ساز و کار ویژه برای تامین منافع اقتصادی ایران را قرائت کرد.
همچنین ظریف روز گذشته با همتایان عمانی و هندی خود دیدار کرد و پس از آن در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه مربوط به فرایند آستانه درباره سوریه حضور یافت.
وی صبح امروز با وزیران خارجه رومانی، پاراگوئه، اسلوونی، نروژ، ونزوئلا و قطر هم دیدار کرد و ریاست مجمع گفت و گوهای همکاری آسیا را با حضور وزیران خارجه و چندین معاون وزیر بر عهده گرفت.
وزیر امور خارجه همچنین با همتای پرتغالی و آلمانی خود دیدار و گفت و گو کرد.


١٢:٠٠ - دوشنبه ٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٧٨٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران