گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > موگرینی: اروپا به دنبال تضمین تجارت با ایران است


  چاپ        ارسال به دوست

موگرینی: اروپا به دنبال تضمین تجارت با ایران است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، موگرینی در باره پایبندی ایران به توافق هسته ای از سوی ایران با توجه به خروج آمریکا از آن افزود:12 گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران بر مفاد این توافق تاکید ورزیده است.
موگرینی که به منظور شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد درباره حفظ توافق هسته ای از سوی اتحادیه اروپا به سی ان ان گفت: ما بر روی مکانیزیمی کار می کنیم تا متضمن ادامه تجارت مشروع با ایران باشد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به این پرسش که تحریم های ثانویه آمریکا قرار است از ماه نوامبر(آبان)آغاز شود و اروپا چه برنامه ای برای مقابله با آن دارد، گفت: آمریکا نباید تصور کند، قادر است تا تصمیم های سیاسی خود را بر دیگر کشورهای مستقل و نهادهای بین المللی جهان تحمیل کند.
موگرینی ادامه داد: بنابراین اروپایی ها حق مشروع خود می دانند که تصمیم بگیرند با چه کسی تجارت و داد و ستد داشته باشند.این کاری است که ما انجام می دهیم، نه فقط ما اروپایی های بلکه دیگر کشورهای جهان هم این کار را می کنند.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ روز 18 اردیبهشت ماه بطور یکجانبه آمریکا را از توافق چند جانبه بین المللی هسته ای ایران خارج کرد.
اتحادیه اروپا و دیگر امضا کنندگان این توافق مخالفت خود را از این اقدام رئیس جمهوری آمریکا اعلام و بر حفظ آن تلاش می کنند.
اتحادیه اروپا اعلام کرده است که بسته هایی را در حمایت از تجارت شرکت های خود با ایران ارایه می دهد.


٠٢:٢٦ - چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٦٩٠٩    /    تعداد نمایش : ١٠٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران