گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > اسپانیا واردات نفت خام از ایران را افزایش داد


  چاپ        ارسال به دوست

اسپانیا واردات نفت خام از ایران را افزایش داد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این روزنامه بر اساس داده های نهاد دولتی حفظ و کنترل ذخایر نفت و گاز در اسپانیا (کورس)، تصریح نمود که این کشور در شش ماه نخست سال جاری میلادی 2 میلیون و 925 هزار تن نفت از ایران وارد کرده است.این رقم به معنی آن است که حدود 9 درصد کل واردات نفت اسپانیا از ایران می باشد.
این روزنامه ادامه داد:بین سال های 2013 تا 2015 ، به دلیل تحریم های بین المللی تحمیل شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، حتی یک بشکه نفت خام ایرانی هم به پالایشگاه های اسپانیایی وارد نشد.
این نشریه با اشاره به اعمال تحریم های جدید نفتی‌ علیه ایران که از ماه نوامبر از سوی آمریکا اجرا خواهد شد،خاطرنشان ساخت که اسپانیا نفت خود را از حدود 25 کشور مختلف وارد می‌ کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج کشورش را از توافق هسته ای اعلام کرد و گفت که تحریم ها را علیه ایران مجددا اعمال خواهد کرد. این اقدام با اعتراض دیگر کشورهای امضا کننده برجام روبرو شد و آنها اعلام کردند که به توافق هسته ای پایبند می مانند.
اتحادیه اروپا قرار است بسته حمایتی از شرکت های خود در ایران تهیه و آن را ارایه کند.
آ.ب.ث ادامه داد:اگرچه اتحادیه اروپا پس از خروج ترامپ از برجام، این توافق را به طور رسمی حفظ کرده است، اما شرکت اروپایی به دلیل ترس از آمریکا در حال ترک ایران هستند.
این روزنامه بااشاره به خروج شرکت های اروپایی از ایران، تصریح کرد: شرکت های چینی و روسی در نبود شرکت های اروپایی ، حضور خود در ایران را افزایش خواهند داد.در این راستا، جمهوری اسلامی ایران گفت و گو ها با روسیه برای ساخت یک نیروگاه جدید هسته ای 3000 مگاواتی را از سر گرفته است.ایران در حال حاضر یک راکتور هسته ای ساخته شده از سوی روسیه در بوشهر دارد.


٠٣:٢٨ - پنج شنبه ٨ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٢٤٦٠    /    تعداد نمایش : ١٦٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران