گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > وزیر خارجه آلمان: اروپا سیستم پرداخت مستقل از آمریکا را بررسی می کند


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر خارجه آلمان: اروپا سیستم پرداخت مستقل از آمریکا را بررسی می کند

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان بر حمایت خود از شرکت های آلمانی که قصد ادامه فعالیت در ایران را دارند تاکید کرد.
ماس که پیشتر پیشنهاد تشکیل نظام مالی اروپایی مستقل از آمریکا را داده بود، بار دیگر گفت که مقام های اتحادیه اروپا به دلیل مخالفت با بازگشت تحریم های واشنگتن علیه ایران، در حال کار روی یک سیستم پرداخت مستقل هستند.
وزیر خارجه آلمان هفته گذشته در مقاله ای حفظ توافق هسته ای با قدرت های عمده جهان (برجام) را با تشکیل نظام پرداخت مالی اروپایی مستقل از ایالات متحده آمریکا ممکن دانست.
ماس نوشت: به این علت تقویت خودمختاری اروپا با ایجاد کانال های پرداخت مستقل از ایالات متحده و تاسیس نهاد مالی اروپایی و نظام سوئیفت بدون وابستگی، کاملا ناگزیر و ضروری است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت سال جاری خروج کشورش از برجام و بازگشت تحریم های رفع شده به مدد این توافق را اعلام کرد. به دنبال این تصمیم، دور اولین تحریم های واشنگتن علیه ایران در 15 ماه مرداد اعمال شد.
دور بعدی تحریم ها که بیشتر شامل تحریم های نفتی می شود در 13 آبان ماه اعمال خواهد شد. اتحادیه اروپا در حال تلاش برای یافتن راهی برای حفظ برجام و تضمین بهره مندی ایران از مزایای اقتصادی آن است.


٠٣:٢٣ - پنج شنبه ٨ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٢٤٥٩    /    تعداد نمایش : ١٦٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران