گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > روحانی در دیدار اسقف اعظم اتریش: کلیساها و مساجدایران در کنار هم فعال هستند


  چاپ        ارسال به دوست

روحانی در دیدار اسقف اعظم اتریش: کلیساها و مساجدایران در کنار هم فعال هستند

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیدار کارینال 'شونبورن' اسقف اعظم اتریش، افزود: امروز کلیساها در ایران در کنار مساجد کاملا فعال هستند، مسیحیان در مجلس ایران نمایندگانی دارند که از حقوق و اختیارات برابر با دیگر نمایندگان برخوردارند و در انتخاباتی که در ایران برگزار می شود، مسیحیان مشارکت و حضور بسیار گسترده ای دارند.
وی انتقال صحیح اعتقادات مذهبی به جوانان را وظیفه مشترک و مهم همه ادیان الهی دانست و خاطرنشان کرد: نگاه اسلام و مسیحیت به جهان و آینده بسیار به یکدیگر نزدیک است و باید در تلاشی مشترک به نیاز نسل جوان امروز یعنی آشنایی با اعتقادات راستین مذهبی پاسخ مناسب دهیم.
حسن روحانی با بیان اینکه برای تربیت بهتر و صحیح تر دینی جوانان، ابتدا این دیدگاه ما هست که باید تغییر کند، اظهارداشت: مظاهر دنیای مادی متنوع شده و ما هم باید قادر باشیم معنویت و دین را با روش های جدید و جذاب امروز به جوانان منتقل کنیم.
رییس جمهوری با بیان این که در طول تاریخ همواره روابط خوب و دوستانه ای میان مسلمانان و مسیحیان برقرار بوده است، گفت: مسیحیان ایران امروز همچون همه ادوار تاریخ در کنار سایر اقوام و ادیان ایرانی زندگی مسالمت آمیزی داشته و با مسلمانان کشورمان روابط بسیار حسنه ای دارند.
رییس جمهوری با بیان این که بسیار اهمیت دارد تلاش کنیم تا اهداف پیامبران بزرگ الهی در راستای استقرار صلح و دوستی در همه جهان محقق شود، اظهار داشت: وقتی به پاداش بزرگ الهی معتقد باشیم، فداکاری در راه کمک به انسان ها برای ما آسان می شود چرا که اگر همه زندگی را در جهان مادی منحصر کنیم، درگیری ها و خشونت ها در جامعه انسانی بیشتر شده و وحدت بشری برهم می خورد.

**بسیار مهم است که فرآیند گفت وگو زنده بماند 
کاردنیال شونبورن اسقف اعظم اتریش نیز با اشاره به دیدار و گفت وگوهایش در ایران از سال 2001 در چارچوب گفت وگوهای دو جانبه و گفت وگوی بین ادیان به نمایندگی از اتریش با بیان این که خاطرات بسیار خوبی از آن دیدارها و گفت وگوها دارد، گفت: بسیار مهم است که فرآیند گفت وگو زنده بماند و ما به عنوان نمایندگان ادیان وظیفه داریم درهای گفت وگو را بگشاییم و گشوده نگاه داریم.
اسقف اعظم اتریش اظهار داشت: امروز بزرگترین نگرانی و دغدغه ما چگونگی انتقال اعتقادات دینی و از جمله مسیحیت به نسل جوان کشورهای مسیحی است. نسل های جوان بیش از هر چیز به الگوهای خوب اعتقادی احتیاج دارند.


٠٤:٤٧ - پنج شنبه ١٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٣٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٣١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران