گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > نخست وزیرجدید اسپانیا و نگاه مثبت به ایران و برجام


  چاپ        ارسال به دوست

نخست وزیرجدید اسپانیا و نگاه مثبت به ایران و برجام

به گزارش ایرنا ، سانچز و حزب سوسیالیست که وی دبیر کلی آن را بر عهده دارد، مدافع برجام هستند و این توافق بین المللی را محترم می شمارند.
سانچز، چند ساعت پس آنکه «دونالد ترامپ» در روز 18 اردیبهشت خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد، در واکنش به این اقدام یکجانبه گرایانه واشنگتن تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید برای بازگرداندن عقلانیت تلاش فراوان انجام دهد.
وی در پیامی توییتری در این مورد گفته بود :ترامپ آمریکا را از توافقی که اوباما از طریق آن ایران را از مسابقه اتمی‌ دور کرده بود ، خارج کرد .اتحادیه اروپا باید تلاش بسیاری انجام دهد تا که عقلانیت بازگردد و مانع افزایش بی‌ ثباتی بین المللی شود .
حزب سوسیالسیت اسپانیا نیز در این رابطه ، ترامپ را به ایجاد یک سناریوی تنش و رویارویی متهم کرد .
«اکتور گومز» دبیر روابط بین المللی حزب سوسیالیست در بیانیه ای پس از اعلام خروج ترامپ از برجام ، اعلام کرد که تصمیم ترامپ در شکستن توافق هسته ای ، اشتباهی جدی است که باعث بروز تنش و رویارویی های غیرضروری خواهد شد.
وی در این بیانیه ، ابراز تاسف کرد که ترامپ به طور یکجانبه دست به اتخاذ این تصمیم زده بدون اینکه نقض برجام از سوی ایران اثبات شده باشد و اصولا ترامپ موضع مخالف در مقابل دیگر کشورهای امضا کننده برجام اتخاذ کرده است.
گومز تصریح کرد: ترامپ با این تصمیم به منافع عمومی‌ جامعه بین المللی توجه نمی‌ کند ، به هیچ عنوان به دنبال روش های خوب و دیپلماتیک نیست و تصمیم گرفته که به میراث باراک اوباما را نابود کند و به تنش ها و رویارویی ها در جهان دامن بزند.
مسئول سیاست خارجه حزب سوسیالیست از موضع قاطع اتحادیه اروپا و اراده این اتحادیه برای ادامه تلاش ها برای حفظ برجام استقبال کرده است .


٠٢:٣٣ - دوشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٨٧٥٩    /    تعداد نمایش : ٤١٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران