گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ستاری: شرکتهای دانش بنیان پارسال 450 میلیون دلار محصول صادر کردند


  چاپ        ارسال به دوست

ستاری: شرکتهای دانش بنیان پارسال 450 میلیون دلار محصول صادر کردند

« سورنا ستاری » روز شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: شرکت های دانش بنیان در کشور بسیار نوپا هستند و برای نخستین بار موفق شدیم با استانداردهای جهانی پنج دارو در روسیه و یک دارو را برای عرضه در اروپا به ثبت برسانیم.
معاون رئیس جمهوری بیان کرد: هم اکنون متخصصان ایرانی در حوزه های مختلف در بومی سازی فناوریهای جدید اقدامات خوبی را آغاز کرده اند و یک شرکت دانش بنیان که چهارسال پیش کار خود را در زیر پله آغاز کرده بود سال گذشته موفق به صادرات 6 هزار میلیارد تومان محصولات پیشرفته علمی شد.
وی اظهارداشت: این در حالی است که برخی از شرکت های ما آرزوی صادرات 200 تا 300 میلیارد تومان محصولات خود را به خارج از کشور داشتند و بسیاری از نسل جدید کارآفرینان از بین جوانان کمتر از 30 سال هستند.
ستاری یادآورشد: در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان و پیشرفته ما باید رعایت استانداردهای جهانی را جدی بگیریم و با نوآوری ایده ها جوانان خود را در این عرصه همواره تشویق کنیم. 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به سابقه طولانی صنعت هوانوردی در ایران گفت: صنعت هوایی ایران در سال 1301 با راه اندازی فرودگاه قلعه مرغی شکل گرفت و در زمان جنگ سرد شرق و غرب ایران بخشی از این جنگ بود و زمانی که جنگ تحمیلی آغاز شد ما تازه متوجه شدیم که در این عرصه ما هیچ چیزی نداریم.
وی خواستار بومی سازی دانش صنعت هوانوردی در کشور شد و گفت: متاسفانه فرهنگ اتکا به درآمدهای نفتی اقتصاد بدون زحمت را برای ما به ارمغان آورد و این مساله اخلاق زشتی را در کشور رایج کرد و ما فکر می کنیم که همه چیز را با درآمدهای نفتی می تواند خرید کرد.
ستاری گفت: کارافرینان و دانشمندان خریدنی نیستند بلکه ساختنی هستند و باید تلاش کنیم با سرمایه گذاری روی منابع انسانی خود در عرصه های مختلف فناوریهای جدید را بومی سازی کنیم. 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای فناوری های فرودگاهی و ناوبری هوایی در جمع خبرنگاران بیان کرد: شرکت های دانش بنیان در عرصه صنعت هوانوردی باید بتوانند تاییدیه فنی محصولات خود را از سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور دریافت کنند .
ستاری اظهارداشت: با امضای این تفاهم نامه با شرکت فرودگاه های کشور زمینه اشتغال بیشتری برای جوانان متخصص ایرانی فراهم شد تا شاهد عرضه بیشتر محصولات تک توسط شرکت های دانش بنیان در این بخش در کشور باشیم.
معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشبختانه در این نمایشگاه شرکت های دانش بنیان فعال در عرصه صنعت هوایی حضور دارند و با امضای این تفاهم نامه همکاری های دو طرف در این بخش به صورت جدی دنبال خواهد شد.
وی تاکید کرد: صنعت هوایی و هوانوردی همواره در لبه آخرین فناورهای جهان قرار دارد و پیشرفت در این زمینه می تواند سرریز تکنولوژی های کشور را در این بخش به سایر بخش ها منتقل کند.
به گزارش ایرنا، همزمان با امضا این تفاهم نامه نمایشگاه دستاوردهای فناوری فرودگاهی و ناوبری هوایی کشور در حوزه های مخابراتی، ارتباطات و ناوبری هوایی، کنترل ترافیک هوایی، مدیریت بحران، تجهیزات و سامانه های فرودگاهی در شرکت فرودگاه های کشور آغاز بکار کرد.
در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای فناوری، فرودگاهی و ناوبری هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت های وابسته در معرض بازید علاقمندان قرار گرفته است.
سامانه ذخیره ساز اطلاعات (SAN) برای فرودگاه ها، راه اندازی و بهینه سازی و به روز رسانی سامانه تلفن های آی پی در فرودگاه های سراسر کشور و حراست مرکزی، راه اندازی و بهینه سازی زیرساخت های شبکه هوانوردی، راه اندازی شبکه و سرورها و بهسازی زیرساخت های شبکه هوانوردی، جابه جایی مرکز داده در شش فرودگاه، بهینه سازی ابنیه مرکز داده ها، راه اندازی passive تجهیزات زیرساخت، راه اندازی نقاط کاربری سرورهای مالی، راه اندازی پروژه سامانه اوتوماتیک و یکپارچه اطلاعات پرواز کشوری، سامانه محاسبه عوارض فرودگاهی، سامانه طرح پرواز الکترونیک و سامانه احراز هویت مسافرین در ترمینال های فرودگاه های کشور در این نمایشگاه عرضه شده است.


٠٢:٠٣ - سه شنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٢٥٩٦    /    تعداد نمایش : ٧١١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران