گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
پیام سفیر ایران به مناسبت سال نو مسیحی 2017

بنام خداوند خوبی ها

 

سالروز تولد پیامبر اکرم اسلام محمد مصطفی و همچنین زادروز پیامبر صلح و محبت حضرت عیسی مسیح را به همه هموطنان عزیز ایرانی تبریک گفته امیدوارم سال جدید میلادی 2017، سالی مملو از خوبی و خوشی، عافیت و سلامتی برای تک تک هموطنان عزیز ساکن سوئد و همچنین مردم میهمان نواز این مرز و بوم باشد

از نکات بارز شروع سال مسیحی آن است که با سالروز تولد حضرت مسیح اغاز میگردد و مردم قبل از آنکه به استقبال سال جدید میلادی بروند و سالی جدید را با ژانویه آغاز نمایند، تولد پیام آور محبت و عشق حضرت مسیح را جشن گرفته و آنگاه سال جدید مسیحی را شروع می نمایند. اما امسال، خوش یمنی این روز و سال با سالروز تولد حضرت محمد مصطفی نیز عجین شده و از این منظر، میمنت، خجستگی و شگون آن مضاعف شده است.

چه خوش تفأل و برکتی است که سال جدید مسیحی 2017 با سالروز تولد این دو عصاره خلقت جشن گرفته شود. سر به سجده شکر و بندگی در مقابل خداوند بزرگ می ساییم که ما ایرانیان را بر آبشخور تعلیمات الهی این بهترین عصاره های خلقت، پیامبران بزرگش که خوشبوترین و بهترین گل های خلقت اند نشاند و همواره از سفره برکت این پیامبران بزرگ بهره مند بوده و هستیم. خدای را شاکریم که ساکنان ایران زمین پیروان ادیان مختلف اند و همواره با صلح و صفا در کنار هم زندگی کرده اند. خداوند کریم را سپاس که اکثریت مردم مسلمان ایران هیچوقت، هیچگونه تعرضی به هموطنان مسیحی و ارمنی خود نداشته و ندارند و آنچه در برخی کشورها شاهدیم، در سرزمین ما سابقه ندارد. همه مسلمانان ایران سالروز تولد حضرت مسیح و جشن کریسمس را نیز خوش یمن میدانند.

ما ایرانیان مبتنی بر رسم و شیوه ای که از نیاکان خودمان از پیش از اسلام به ارث برده و همواره در نگهداری این رسم خوب کوشیده ایم، سال خود را نه با زمستان بلکه همزمان با شکوفه باران شدن درختان و از خواب طولانی برخاستن طبیعت، و آنگاه جشن می گیریم که نسیم صبا می وزد و به همه طبعیت بیدار باش میدهد. ما ایرانیان به این رسم نیاکان خود غرور و افتخار می کنیم و به این شیوه که مورد عمل آباء و اجداد مان از پیش از اسلام بوده است، مفتخریم و به آن مباهات می ورزیم. دانشمندان ایرانی از قرون قدیم، ساعت، دقیقه و ثانیه های شروع سال جدید را با دقت هرچه تمامتر اندازه گیری میکرده اند. بنابراین سال جدید ایرانی نه از ساعت 24 شامگاه 20 مارس بلکه از دقیقه و ثانیه ای که طبیعت شروع جدیدش را آغاز میکند، حضور خود را نشان میدهد.

بنابراین ما ایرانیانی که ساکن سوئد و اروپا هستیم، درکنار میزبانان خوب سوئدی مان، در جشن سال نو آنان شریک می باشیم و سال جدید میلادی را همنوا با آنان، پرشکوه و مجلل برگزار می نماییم.

اجازه دهید از سوی همه شما هموطنان خوب کشورمان به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد، سال جدید میلادی را به تک تک مردم سوئد که با گشاده طبعی و رویی گشاده میزبانی ما ایرانیان را در وطن شان پذیرفته اند، تبریک گویم و برای آنان سالی بسیار خوب و خوش و مملو از عافیت و فرح را آرزو نمایم. ان شاءالله در سال جدید میلادی شاهد برکندن ریشه های نادرست فساد و تروریسم در سراسر جهان باشیم. امیدوارم سال جدید 2017 تبعیض ها و ناراستی ها بشدت بکاهد و جهانی آرام و دور از خشونت و ظلم را برای همه ابناء بشر به ارمغان اورد.

 

همواره سلامت و با عافیت باشید

سید رسول مهاجر

سفیر جمهوری اسلامی ایران-سوئد

اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران