گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 • پورتال امام خمینی
 • دفتر مقام معظم رهبری
 • ریاست جمهوری
 • معاونت امور مجلس
 • نقشه جامع علمی کشور
 • Ministry of Science, Research and Technology
 • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
ثبت ازدواج مرد ايرانی با زن خارجی

 ثبت ازدواج مرد ايرانی با زن خارجی

 • متقاضيان ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی فقط به صورت حضوری به سفارت مراجعه و درخواست ثبت ازدواج می نمایند.
 • براساس قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران , همسران خارجی مردان ايرانی پس از ثبت ازدواج, تبعه ايران محسوب گردیده برای آنها شناسنامه و گذرنامه ايرانی صادر خواهد شد لذا تکمیلمدارک صدور شناسنامه جهت بانوان خارجی ( مراجعه به بخش مربوطه در سایت ) الزامی است.
 • درصورتی که شناسنامه زوج المثنی باشد اخذ گواهی تجرد قبل از ثبت ازدواج الزامی است. 
 • جهت تسریع در اخذ گواهی تجرد متقاضی می تواند با تنظیم وکالتنامه در سامانه تاک و تایید آن توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران و ارسال اصل وکالتنامه و شناسنامه از طریق موکل نسبت به اخذ گواهی تجرد از ادارات ثبت احوال ایران اقدام نمایند.

 مدارك لازم:

1- تکمیل تقاضانامه شماره ( 204 )

ملاحظه: اگر زن اصالتاً غیرسوئدی باشد، ارائه گواهی ولادت (حاوی مشخصات کامل زن و والدینش) از سفارت کشور محل تولد در استکهلم که به تائید وزارت خارجه سوئد (به شماره تلفن 4055100) نیز رسیده باشد؛ الزامیست. چنانچه این گواهی به تائید سفارت ایران در کشور محل تولد رسیده باشد نیازی به اقدامات فوق الذکر نیست

2- اصل شناسنامه عکسدار مرد ایرانی 

3- اصل گواهی تجرد (درصورتی که شناسنامه مرد المثنی باشد)

4- تصوير صفحات گذرنامه زن خارجی که حاوی مشخصات وی باشد. (ارائه اصل گذرنامه زمان حضور در سفارت جهت ثبت ازدواج الزامی است)

5- اصل و تصویر رونوشت سند طلاق مرد (درصورتی که قبلا طلاق گرفته باشد)

6- اصل گواهی تشرف زن به دين مبين اسلام از مراکز معتبر اسلامی مورد تائيد سفارت جمهوری اسلامی ايران (در صورتی که مرد مسلمان و زن غیرمسلمان باشد)

7- اصل گواهی عقد شرعی از يکی از مراکز معتبر مورد تائيد سفارت جمهوری اسلامی ايران ( برای هموطنان زرتشتی، كليمی و مسيحی ارائه گواهی انجام تشريفات نكاح براساس رويه معمول در اديان مذكور الزامی است)

مراکز اسلامی مورد تائید سفارت جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر:

 • مرکز اسلامی امام علی استکهلم (به شماره تلفن 0858012314 ) 
 • مرکز اسلامی پیوند یوتوبوری (به شماره تلفن 0704774766)
 • مرکز اسلامی امام صادق (ع) اسکنه (شهرمالمو)

8- سند رسمی ازدواج سوئدی ( صادره از سوی نهادهای صلاحیت دار سوئدی)

 • در صورتی که سند ازدواج محلی، غیر سوئدی می باشد، تائید سفارت کشور محل تولد در سوئد به همراه تائید وزارتخارجه سوئد و یا تائید وزارت خارجه کشور محل تولد و سفارت جمهوری اسلامی ایران درآن کشور ضرورت دارد.

9- برگ شناسائی(Personbevis) مرد به انگلیسی که نام همسر در آن نوشته شده و توسط ادارهSkatteverket مهر شده باشد.(درصورت تغییر نام و نام خانوادگی مرد در سوئد، ارائه گواهی تطبیق نام و نام خانوادگی با مشخصات شناسنامه از اداره مذکور الزامی است)

10- اصل برگ شناسائی(Personbevis) زن به انگلیسی که اسامی و تابعيت پدر و مادر و نام همسر در آن نوشته شده باشد و توسط ادارهSkatteverket مهر شده باشد. .(درصورت تغییر نام و نام خانوادگی زن در سوئد، ارائه گواهی تطبیق نام و نام خانوادگی با مشخصات اولیه زن از اداره مذکور الزامی است)

11- اصل گواهی تندرستی زوجين شامل گروه خون، عدم ابتلاء به بيماری مقاربتی، ايدز، تالاسمی(Thalassaemie) و اعتياد به مواد مخدر و گواهی مبنی بر بلامانع بودن ازدواج از نظرRH خون از يکی از بیمارستانها یا مراکز پزشکی معتبر سوئددر صورتي که از ازدواج شرعی زوجین بيش از يکسال سپری شده یازوجین صاحب فرزند باشند نيازی به ارائه اين  گواهی نيست.

12- شش قطعه عکس جديد 3×2 تمام رخ ، غيرفوری، غيربرقی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد از زن و چهار قطعه عکس از مرد که مشخصات متقاضی پشت آن درج شده وعکس بانوان با حجاب اسلامی باشد.

13- اصل رسيد (Kvitto) به مبلغ 218 کرون به حساب شماره  52771112515 در بانک SEB و ارائه اصل رسید (Kvitto) بانکی ؛ یادآوری می شود در مراجعه حضوری، هزینه ها فقط با کارت اعتباری و از طریق دستگاه دریافت می گردد.

14- تکمیل فرم استفاده بانوی خارجی از نام خانوادگی شوهر (فرم 205) در صورت تمایل. ( واریز مبلغ 100 کرون به شماره حساب فوق الذکر).

 

 

 

 

Islamiska Republiken Irans Ambassad

Box 6031

18106 LIDINGÖ

 

 

 

 

ایمیل مسوول  مربوطه  در بخش کنسولی سفارت      Sto.consulate@mfa.gov.ir

✔ شماره تماس بخش ازدواج 0765900664 روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعات 3 تا 4 عصر

لطفا هنگام ارسال ایمیل تلفن تماس و در "اس ام اس" نام خود را ذکر نمائید.

اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران