گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
تشکیل پرونده دانشجویی و تائید مدارک تحصیلی

دانشجويان خارج از كشور در ارتباط با دريافت تسهيلات كنسولی، بشرح زیر تقسيم بندی می گردند:

1 - دانشجويانی كه از سوی وزارت علوم، تحقيقات و فنآوری و يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بعنوان بورسيه به خارج از كشور اعزام شده اند كه اصطلاحاً به اين عده دانشجو يان بورسيه گفته ميشود و هزينه آنان توسط وزارتخارنه های مذكور پرداخت می شود.

2 - دانشجويانی كه از ايران جهت تحصيل در مقاطع ليسانس، فوق ليسانس، دكترای با هزينه شخصی به خارج كشور آمده اند و محل اقامت آنان در گذرنامه ايران می باشد و در خارج دارای اقامت دائم نمی باشند . اصطلاحاً به اين عده دانشجو يان آزاد گفته ميشود .

3 - دانشجويانی كه بهمراه والدين در خارج از كشور سكونت دارند و محل اقامت آنها در گذرنامه خارج از كشور است، به اين عده دانشجويان مقيم گفته می شود .(این تسهیلات به دانشجویان دارای اقامت دائم یا دارای گذرنامه سوئدی تحت شرایط خاصی تعلق میگیرد) برای اطلاع بیشتر به قسمت تشکیل پرونده دانشجویی دارندگان اقامت دائم یا دارای گذرنامه سوئدی مراجعه شود .

شرايط استفاده از تسهيلات دانشجوئی

1 - موافقت «وزارت علوم، تحقيقات و فن آوری» يا «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی» برای برخورداری از تسهیلات دانشجوئی (فقط برای دانشجویان آزاد و مقیم)

2 - تحصيل حضوری بصورت تمام وقت در دانشگاه معتبر در سطح حداقل كارشناسی

3 - رعايت مقررات نظام وظيفه عمومی (داشتن كارت پايان خدمت، معافيت دائم يا معافيت تحصيلی)

4 - پيشرفت تحصيلی دانشجو با ارائه گواهی دانشگاه و ريز نمرات

کلیه مدارک و گواهی های تحصیلی و آموزشی خارجی اتباع جمهوری اسلامی ایران که از سوی مراجع و مراکز معتبر حوزه محل ماموریت (دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموزشی، بیمارستانها و مراکز آموزش درمانی) صادر میشوند، تنها از طریق سامانه تائید اسناد کنسولی ( www.Tak.mfa.ir ) و رایگان تائید می گردند. فرآیند انجام کار با آن سامانه به شیوه ذیل می باشد:

نحوه کار توسط متقاضی

1) آماده سازی

1-1) مدارک مورد نیاز: متقاضی ابتدا مدارک ذیل را با فرمت های JPG و JPEGو حداکثر حجم 300 کیلوبایت، اسکن و برای بارگذاری آماده نماید:

1- عکس پرسنلی و جدید تمام رخ (برای خانم ها عکس با حجاب اسلامی باشد)

2- کارت ملی

3- صفحه اول گذرنامه ایرانی معتبر

4- تصویر مهر آخرین خروج در گذرنامه

5- روادید تحصیلی، اقامت تحصیلی و یا مجوز اقامت قانونی

6- آخرین مدرک تحصیلی داخل کشور(چناچه مدرک تحصیلی مقطع قبلی در خارج از کشور صادر شده باشد می بایست ابتدا به تائید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در محل تحصیل رسیده باشد.)

7- آخرین مدرک یا گواهی تحصیلی فعلی( دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل و یا گواهی ثبت نام در دانشگاه متضمن ذکر نام دانشگاه، مقطع تحصیلی، تاریخ شروع به تحصیل، رشته تحصیلی را بارگذاری نمایند.)

8- کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم، کفالت و یا تحصیلی برای آقایان(در صورت وجود)

1-2) نصب و استفاده از گوگل کروم Google Chrome برای ورود به سامانه تاک به نشانی: Tak.mfa.ir

1-3) ثبت نام در سامانه تاک با شماره ملی متقاضی و انتخاب رمز عبور مناسب

تذکرات:

- متقاضی در حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور در سامانه اهتمام جدی داشته باشند.

- در صورتی که متقاضی در هنگام کار با سامانه مشخصات خود را اشتباه وارد نموده باشد بعد از ورود به سامانه امکان ویرایش اطلاعات فردی خود را خواهد داشت.

- در صورت تغییر کشور محل تحصیل و یا هرگونه اشتباه در انتخاب نمایندگی، متقاضی می تواند از طریق ویرایش اطلاعات فردی نسبت به تغییر نمایندگی انتخابی خود اقدام نماید تا پرونده در کشور محل اقامت متقاضی قابل بررسی باشد.

- در صورتی که متقاضی رمز عبور را فراموش کرده باشد با انتخاب گزینه بازیابی، رمز عبور به نشانی الکترونیکی متقاضی ارسال خواهد شد.

- در صورتی عدم دسترسی به پست الکترونیکی و یا اشتباه در درج آن در اطلاعات فردی، متقاضی می تواند تصاویر گذرنامه و کارت ملی خود را اسکن و به نشانی tak@webmail.mfa.irارسال نماید تا رمز عبور، به پست الکترونیک درخواست کننده ارسال شود تا امکان ورود به سامانه و ویرایش نشانی پست الکترونیک امکانپذیر گردد.

 

اسلاید مربوط به خدمات کنسولی برای دانشجویان

اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران