گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > پیام سفیر به مناسبت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری


  چاپ        ارسال به دوست

پیام سفیر به مناسبت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

به نام خدا

باز موسم انتخاباتی دیگر فرارسیده و شور و شوقی باشکوه، ایران عزیز را فراگرفته است. شوری مملو از عشق و علاقه به میهن و شوقی سرشار از امید به پیشرفت و سربلندی ایران، و این بار مصمم تر و منطقی تر، و البته امیدوارتر از همیشه به اینکه «انتخابات» قدرتمندترین، درست ترین و ماندگارترین راه برای ایفای نقش در سرنوشت کشور و آینده است.

اینجانب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران، بسیار خوشوقتم که در مقطعی مجری و مسئول شعب انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوی در سوئد هستم، که ملت ایران در مسیر تحکیم مردم سالاری دینی بسیاری از ناملایمات و سختی ها را پشت سر گذاشته اند و هم اکنون حقانیت اراده ملت برای تعیین سرنوشت خویش، مستحکم تر از همیشه است.

 امروزه همه ما ایرانیان سربلندیم به اینکه اراده ملی و پشتیبانی ملت ایران از مردم سالاری، راه نفوذ خشونت و افراطی گری و تروریسم به ایران عزیز را بسته و دنیا را وادار به تکریم ملت ایران نموده است و در منطقه ای که در آتش افراطی گری می سوزد، ایران در آرامش و امنیت بسر می برد.


هموطنان خوب و دوست داشتنی ام

خدا را شاکریم که کشور من و شما، نه تنها جزو معدود کشورهای خاورمیانه پرآشوب است که در آن انتخابات برگزار میشود، بلکه انتخاباتی نمایشی و ظاهری نداشته، نگاهی به میزان مشارکت مردم ایران در انتخابات نشانگر ان است که مردممان از طریق شرکت در انتخابات در سرنوشت خود دخالت کرده و طی چهار دهه گذشته روسای جمهور با سلائق مختلف که بعضا کاملا با یکدیگر متضاد بوده اند را انتخاب نموده اند. این جز اراده و تصمیم ملت، نشانگر چیز دیگری نیست. ارقام مشارکت هموطنان ما در انتخابات های مختلف ایران غرور افرین بوده، با ارقام مشارکت مردم کشورهای اروپا قابل مقایسه است. بعنوان مثال میزان مشارکت مردم فرانسه در آخرین انتخابات ریاست جمهوری چند روز قبل (7می) 75 درصد بود که نزدیک به رقم 73 درصد اخرین انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در 4 سال قبل است.

نه در ایران و نه در هیچیک از کشورهای اروپایی، کمتر کسی است که یک کاندیدای ریاست جمهوری صد در صد مورد حمایت و تأییدش باشد. اما مهم ان است که ما با صندوقهای رای قهر نکرده و از طریق شرکت در انتخابات، سعی مداوم در تثبیت، ارتقاء و حاکمیت هرچه بیشتر مردم سالاری در کشورمان کنیم. مطمئن باشید که عدم شرکت در انتخابات و قهرکردن با صندوقهای رای، مخالف منافع کلی کشور بوده، از این طریق، شما به نظرات و کاندیدای مخالفتان مجال پیروز شدن و تصاحب منصب مهم ریاست جمهوری کشور را میدهید.

روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 (19 می 2017) قدوم شما را در سفارت جمهوری اسلامی ایران و در خانه تک تک فرزندان این مرز بوم گرامی داشته و افتخار می کنیم که حافظ آرای شما و شاهد نقش آفرینی شما در سرنوشت روشن کشورمان باشیم. با افتخار اضافه می کنم که در این دوره برای اولین بار علاوه بر استکهلم، صندوق اخذ رای در لوند و یوتیبوری نیز تدارک دیده شده، میتوانید با حضور در این سه مکان، رای خود را به صندوقهای رای بریزید.

با حضور هرچه پرشورتر بر سر صندوقهای رای در روز جمعه 19 ماه می، جلوه ای مردم سالارانه را به نمایش بگذاریم و یکی از تفاوتهای عمده و شکوهمند ایران با کشورهای همسایه مان را به رخ جهانیان بکشیم. درحالیکه بطور متوسط سالانه یک رای گیری در ایران برگزار شده و میشود، بسیاری از کشورهای منطقه ما، هیچوقت تجربه رای دادن نداشته اند.


هموطنان عزیزم.

با رای دادن خود در روز جمعه نشان دهیم که حضور بر سر صندوقهای رای و مشارکت در رای دادن، تنها راه تحکیم و تقویت مردم سالاری در کشورمان می باشد. هریک از شما، دیگر اعضای  خانواده و دوستان خود را به همراه بیاورید و با مشارکت در رای گیری، به کاندیدای برتر خود رای دهید.

یکدیگر را بر سر «صندوق رای روز جمعه 19 ماه می» خواهیم دید.


سالم و سربلند باشید.

سید رسول مهاجر

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران ـ استکهلم


١٩:١٣ - جمعه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٤٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٥٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران