گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دعوت سفیر از هموطنان مقیم برای اظهار نظر در مورد خدمات کنسولی انجام شده در شهر لوند


  چاپ        ارسال به دوست

دعوت سفیر از هموطنان مقیم برای اظهار نظر در مورد خدمات کنسولی انجام شده در شهر لوند

 

سخنی با ایرانیان مقیم به مناسبت خدمات کنسولی انجام شده در شهر لوند

 

 

 

بنام خداوند رحیم

هموطنان عزیز ایرانی مقیم در سوئد

از همان ابتدای ورودم به سوئد، با پشتوانه چند سال خدمت به عنوان مدیر کل اداره کل کنسولی، ارائه تسهیلات هرچه بهتر و راحت تر کنسولی مدنظرم بوده است. در این راستا، با عنایت به فاصله زیاد شهرهای سوئد به استکهلم، اعزام هیئت های سیار کنسولی به دیگر شهرها از جمله مواردی بوده که مدنظر قرار گرفت. چندی پیش هیئتی به یوته بری اعزام شد و هم اکنون با هدف خدمت رسانی به هموطنان عزیزی که در اقصی نقاط جنوب سوئد زندگی میکنند، تلاش گردید در روزهای اول و دوم اکتبر هیئتی کنسولی متشکل از چهار نفر از همکاران سفارت به شهر لوند در 600 کیلومتری استکهلم اعزام شوند.

 

حضور ایرانیان برای دریافت خدمات کنسولی در محل استقرار هیات کنسولی در شهر لوند

 

 

 

بنا به دو دلیل برنامه کاری هیئت کنسولی در شهر لوند برای روزهای شنبه و یکشنبه تنظیم و برنامه ریزی گردید. اول اینکه قصد اصلی اعزام هیئت سیار کنسولی کمک به هموطنان ایرانی است تا ضمن ارائه خدمت در نزدیکی محل زندگی شان، در صرفه جویی وقت و همچنین هزینه آنان کمک گردد. بنابراین حضور هیئت کنسولی در نزدیکی محل کار و زندگی آنان در روزهای تعطیل برنامه ریزی شد تا نیازمند مرخصی گرفتن از محل کارشان نباشند و بتوانند راحت تر به هیئت سیار کنسولی مراجعه کنند. علاوه بر اینکه هزینه های سفر به استکهلم سنگین است، اخذ مرخصی هموطنان از محل کارشان نیز چندان ساده نمی باشد. دومین دلیل اعزام هیئت کنسولی در روزهای تعطیل پایان هفته این بود که تراکم کار در بخش کنسولی سفارت بسیار زیاد است و امکان غیبت چهار نفر همکار کنسولی بصورت همزمان طی روزهای کاری، در امور کنسولی سفارت خلل ایجاد کرده و مشکلاتی را برای خدمت رسانی به دیگر هموطنان فراهم میکند و بنابراین همکاران بخش کنسولی ناچارند تعطیلات اخر هفته خود را برای عزیمت به لوند و کار در بخش سیار کنسولی صرف نمایند.

هموطنان مقیم سوئد در حال استفاده از کامپیوترهای نصب شده در محل استقرار هیات کنسولی برای ثبت نام اولیه و دریافت کد رهگیری

 

 

 

حقوق کنسولی از حقوق اولیه تمامی اتباع ایران است و بنابراین دولت جمهوری اسلامی ایران خود را مکلف میداند که تمامی خدمات کنسولی را به تک تک اتباع ایرانی مقیم، فارغ از هرگونه گرایش و سلیقه سیاسی، فکری یا مذهبی ارائه دهد. بنابراین هدف از اعزام هیئت کنسولی به لوند آن بوده که همزمان با ارائه خدمات کنسولی صادقانه، به هموطنان ایرانی خصوصاً افراد مسن و ناتوان کمک نماید. اما متاسفانه تعداد افرادی بسیار معدود با اعمال نفوذ بر مرکز "کولتورن" باعث شدند که مرکز یادشده قرارداد امضاشده اش با سفارت را تنها یک روز مانده به عزیمت کارکنان سفارت به لوند لغو نماید. خوشبختانه سفارت سریعا وارد عمل شد و با کمک بسیار مشکور مقامات محترم وزارتخارجه و پلیس سوئد توانست در اسرع وقت با مسئولین هتل الیت مذاکره کرده و در آن محل به ارائه خدمات کنسولی بپردازد.

طی این دو روز بیش از 300 نفر از هموطنان ارجمند با مراجعه به هتل الیت امور کنسولی شان فیصله یافت و تعداد فراوانی صرفا برای مشورت با همکاران سفارت در امورشان به این هیئت مراجعه نمودند و متعاقباً با جملات دلگرم کننده و حمایتهایشان همکاران ما را شرمنده کردند. اینجانب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد لازم میدانم از ابراز تشکر متعدد تمامی این عزیزان سپاسگزاری و قدردانی نمایم. به همه شما هموطنان عزیزم در سوئد اطمینان میدهم که علیرغم خواست چند نفر معدود، خدمات خالصانه سفارت به شما هموطنان گرامی ادامه خواهد یافت و در آینده نیز کارکنان کنسولی سفارت بصورت منظم و مستمر در لوند و دیگر شهرهای سوئد حضور یافته، افتخار خود را خدمت رسانی به مردم میدانند و اجازه نمیدهد احدی از احاد ایرانی از دریافت خدمات کنسولی محروم گردد. سفارت ایران در سوئد حتی تعداد معدودی که با ایجاد زحمت در ارائه تسهیلات کنسولی سفارت مشکل ایجاد کردند را از دریافت خدمات کنسولی محروم نخواهد کرد.

سفارت ایران وظیفه ای ندارد که برای ارائه خدمت کنسولی در شهرهای سوئد حضور یابد اما اینجانب به عنوان سفیر، صرفا بخاطر علاقه شخصی ام مایلم نسبت به توسعه خدمت رسانی راحت تر و سهل تر کنسولی به هموطنان اقدام نمایم. مطمئناً در این راه لبخند رضایت شما مهمترین پاداش همکاران ما در سفارت جمهوری اسلامی ایران خواهد بوده بهترین مشوق برای تداوم و توسعه خدمات ما می باشد.

من و همکارانم به جامعه وسیع و بزرگ ایرانی مقیم سوئد که بیش از یک درصد جمعیت این کشور را تشکیل میدهند، همواره می بالیم و بخاطر اینکه ایرانیان مقیم از آرام ترین، بهترین و تحصیلکرده ترین جوامع مقیم سوئد می باشند که نقشی بس سازنده در امور اقتصادی سیاسی سوئد ایفا نموده اند، مفتخر و شادیم.

 

 سیدرسول مهاجر سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در سوئد

 

در پایان، وظیفه خود میدانم از همه هموطنان عزیزی که در سایتها و رادیوهای مختلف محلی در سوئد نسبت به اطلاع رسانی به هموطنان جنوب سوئد برای حضور در محل استقرار هیئت کنسولی سفارت در لوند اطلاع رسانی و کمک کردند، تشکر و سپاسگزاری کنم. همه ما ایرانیان، با همدلی و همکاری میتوانیم در اعتلای میهن عزیزمان نقشی سازنده داشته، ایرانی آباد و پیشرفته داشته باشیم. آنجا که نام «ایران» مطرح است، همه تفاوت دیدها ونگرش ها بایستی کنار روند و همه ما برای ساختن «ایران عزیز» همدل و یکرنگ باشیم.

همواره سربلند و در پناه خداوند رحیم باشید

                                                                                        سید رسول مهاجر

                                                                                  

 

 

 

برای آشنایی بیشتر با سوابق و دیدگاه های سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد به این لینک بروید

سیدرسول مهاجر

 

 

 

هموطنان گرامی ، دیدگاه ها و یادداشت های آقای سیدرسول مهاجر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد در وب سایت سفارت منتشر می شود. سخنی با ایرانیان مقیم، از جمله این یادداشت هاست.

  از شما درخواست  می شود با استفاده از بخش "نظر شما " در انتهای یادداشت آقای سفیر ، نظرات و پیشنهادهای خود را در مورد خدمت کنسولی ارائه شده به ویژه خدمات کنسولی اخیر ارائه شده در شهرهای یوتبری و  لوند و به طور کلی توقعات و انتظاراتی را که در رابطه با امور کنسولی از سفارت دارید، با ما در میان بگزارید.

نظرات شما می تواند راهگشای سفارت در ارائه خدمات بهتر و بیشتر به شما ایرانیان عزیز باشد.

همچنین می توانید با ارسال ایمیل پیشنهاد ها و دیدگا های خود را  از طریق ایمیل (Sto.Ambassador@mfa.gov.ir ) به طور مستقیم با آقای سفیر در میان بگزارید.

 


١٣:٥٦ - چهارشنبه ١٤ مهر ١٣٩٥    /    شماره : ٤١٦٤٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٠٦٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت

   

نشاني محل سفارت      Besöksadress:   Elfviksvägen 76, Lidingö  18190        

تلفن سفارت    6363600 08 

کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران